16 wrz

Od jutra podwójne mandaty dla kierowców.

Przypominamy, że 17 września wchodzi w życie drugi etap regulacji znowelizowanej ustawy Prawo o ruchu drogowym. Zmianie ulegną ilości punktów karnych, które maksymalnie może otrzymać kierowca za jedno wykroczenie, w życie wejdzie też zasada recydywy czyli podwójnego mandatu za popełnienie tego samego wykroczenia.

                Zasada recydywy obejmie m.in. nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu lub osobie niepełnosprawnej, złamanie zakazu wyprzedzania tuż przed lub na przejściu dla pieszych, jazdę pod wpływem alkoholu, wjazd na torowisko na czerwonym świetle lub po opuszczeniu zapór oraz przekroczenie prędkości o co najmniej 31 km/h. Dotyczy ona złamania przepisów, z tej samej grupy, w okresie dwóch lat od poprzedniego wykroczenia. W takim przypadku stawka mandatu będzie podwójna.

                Od jutra kierowca będzie mógł otrzymać także nawet 15 punktów karnych za jedno wykroczenie np. przekroczenie prędkości powyżej 70 km/h, omijanie pojazdu, który zatrzymał się, aby ustąpić pierwszeństwa pieszemu czy też nie ustąpienie pierwszeństwa pieszemu.  Ulegnie też zmianie zasada redukcji punktów karnych. Będą one likwidowane po dwóch latach od dnia uiszczenia opłaty za mandat, a nie jak dotychczas po roku od otrzymania go. Nie będzie też możliwości odbycia dobrowolnego szkolenia redukującego  do 6 punktów karnych z ewidencji kierowcy.

Wyliczamy wyrównanie płacy minimalnej za pracę na terenie innych państw UE

spedycja

Posiadamy własnego tłumacza we Francji, którego posiadanie rekomendujemy po zmianie przepisów.